Home / Otomobil Parçaları / Triger Kayışı Kaç Km’de Değişir ?
Triger Kayışı Nedir , Triger Kayışı Değişimi Fiyatı 2018
Triger Kayışı Nedir , Triger Kayışı Değişimi Fiyatı 2018

Triger Kayışı Kaç Km’de Değişir ?

Triger kayışı kaç km’de değişir ?

 

Motorlu taşıtlarda kullanılan birtakım parçalar araç için ve motor için hayati önem arz etmektedir. Triger kayışı olarak bilinen parçada bu tarz ifade edilen parçalardan sadece biridir. Sanayi de zamanlama kayışı olarak da bilinen bu parça motordaki hareketin kendi içerisinde aktarılmasını da sağlamaktadır. Bu parça motorun ilk hareketi ile birlikte çalışmaya başlayıp motorun stop edildiği ana kadar kesintisiz çalışır. Motor parçaları içerisinde kullanıma bağlı olarak belirli km de değiştirilmesi gereken parçalardandır.

 

Triger kayışı motorun içerisinde dönen en büyük parça olan krank milinden almış olduğu hareketi eksantrik kam miline iletir. Eksantrik kam mili trigerden almış olduğu hareket ile supapların açılıp kapanması sağlayarak motordaki emme-sıkıştırma-ateşleme-egzoz zamanlarının oluşmasını sağlamaktadır. Motor içerisinde elde edilen bu zamanlar ile birlikte motordaki güç elde edilmiş olur.

Triger kayışı ve triger rulmanı triger seti
Triger kayışı ve triger rulmanı triger seti

Triger kayışı kaç km de değişir

 

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak meydana gelen yıpranma, yırtılma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlere bağlı olarak değiştirilme işleminin yapılaması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili olarak her marka kendi belirlemiş olduğu süreye göre araç kullanıcısı kayışı değiştirmesi gerekir. Ortalama kayışın değişim süresi birçok markada 60.000 km olup süre bazlı olarak 4 yıl gibi bir zaman dilimi verilmektedir. Aracınızdaki triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurmuş ve halen belirlenen km’ye gelmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı olarak çeşitli hava koşullarından etkilenen kayışlar 4 yıllık süre zarfından çeşitli fiziki deformasyonlara uğrayabilmektedir.

Yazının Geçerli Olduğu Araçlar :

 • Citroen triger kayışı kaç km’de değişir
 • dacia triger kayışı kaç km’de değişir
 • ford connect triger seti kaç km değişir
 • triger kaç binde değişir
 • triger kayışı kaç binde değişir
 • volkswagen triger kayışı kaç km’de değişir
 • hyundai i20 triger seti kaç binde değişir
 • renault clio triger kayışı kaç km’de değişir
 • megan 2 triger seti kaç binde değişir
 • ford fiesta triger kayışı kaç km’de değişir
 • hyundai accent blue triger kayışı kaç km’de değişir
 • egea triger seti kaç binde değişir
 • renault symbol triger seti ne zaman değişir
 • peugeot partner triger kayışı kaç km’de değişir
 • fiat fiorino triger kayışı kaç km’de değişir
 • peugeot 301 triger kayışı kaç km’de değişir
 • tofaş triger kayışı değişimi fiyatı
 • hyundai i20 triger zinciri kaç km’de değişir
 • renault fluence triger kayışı kaç km’de değişir
 • opel astra triger seti ne zaman değişir
 • renault kangoo triger kayışı ne zaman değişir
 • doblo triger kayışı kaç km’de değişir
 • ford focus triger kayışı kaç km’de değişir
 • citroen c4 dizel triger seti ne zaman değişir
 • citroen c elysee triger kayışı kaç km’de değişir

Hakkında Otomobil Haberleri

Bunlar da İlgini Çekebilir

Uzakdoğu Markası Geely Araçları İçin Yedek Parçalar

Son zamanlar ülkemizde yaşanan araç satışları beraberinde araç tamircilerinin parça ihtiyacını doğurmaktadır. Dolayısıyla pek çok ...

Oto yedek parça sektörü büyürken Taşdemirler Oto Yedek Parça yeni bir girişime de imza atmış bulunmakta : Parçafoni Oto Yedek Parça ! Neden Açıldı ? Mevcut altyapının çağın gereksinimlerine karşı yavaş tepki veriyor oluşu ve bazı platformların desteklenmemesi nedeni ile çok daha hızlı , esnek ve kullanıcı deneyimine daha fazla önem veren Woocommerce altyapısına geçiş yaparak, oto yedek parça alışverişi yapan müşterilerin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek adına Parçafoni'yi hayata geçirildi. Neden Parçafoni ismi ? Kısa ve akılda kalan, parça sektörünü de içerisinde barındıracak domain ve marka ismi arayışı oldukça uzun sürdü. Uzun araştırmalar ve onlarca alternatiften sonra seçenekleri önce 10'a sonra 3'e ve sonra teke düşürüldü, sonuç olarak Parçafoni'de karar kılındı. Hangi Araç Modellerine Satış Yapılıyor ? Parçafoni şuan Beta sürümünde. Beta sürümünde sadece 6 marka için yedek parça satışı yapılıyor : Tofaş, Fiat , Renault , Dacia , Citroen ve Peugeot marka araç modellerine satış yapılıyor. Bunun yanı sıra universal aksesuarlar ( oto kılıfı, silecek süpürgesi vb.) , oto aküler , otomobil lastikleri ve motor yağları mevcut. Parçafoni'de Yedek Parça Satışı yapılan tüm modeller : Citroen Modelleri BERLİNGO Yedek Parça C-ELYSEE Yedek Parça C1 Yedek Parça C2 Yedek Parça C3 Yedek Parça C4 Yedek Parça C5 Yedek Parça C6 Yedek Parça JUMPER Yedek Parça NEMO Yedek Parça SAXO Yedek Parça X-SARA Yedek Parça Dacia Modelleri : DOKKER Yedek Parça DUSTER Yedek Parça LODGY Yedek Parça LOGAN Yedek Parça SANDERO Yedek Parça SOLENZA Yedek Parça Fiat Modelleri : ALBEA Yedek Parça BRAVA Yedek Parça BRAVO Yedek Parça DOBLO Yedek Parça DUCATO Yedek Parça EGEA Yedek Parça FİORİNO Yedek Parça LİNEA Yedek Parça MAREA Yedek Parça PALİO Yedek Parça PANDA Yedek Parça PUNTO Yedek Parça SCUDO Yedek Parça SİENA Yedek Parça STİLO Yedek Parça STRADA Yedek Parça TEMPRA Yedek Parça TİPO Yedek Parça UNO Yedek Parça Peugeot Modelleri : 106 Yedek Parça 107 Yedek Parça 206 Yedek Parça 207 Yedek Parça 3008 Yedek Parça 301 Yedek Parça 306 Yedek Parça 307 Yedek Parça 308 Yedek Parça 406 Yedek Parça 407 Yedek Parça 5008 Yedek Parça 508 Yedek Parça 607 Yedek Parça BİPPER Yedek Parça BOXER Yedek Parça PARTNER Yedek Parça Renault Modelleri : CAPTUR Yedek Parça CLİO Yedek Parça EXPRES Yedek Parça FLUENCE Yedek Parça KADJAR Yedek Parça KALEOS Yedek Parça KANGOO Yedek Parça LAGUNA Yedek Parça LATİTUDE Yedek Parça MASTER Yedek Parça MEGANE Yedek Parça MODUS Yedek Parça RENAULT 11 Yedek Parça RENAULT 12 Yedek Parça RENAULT 19 Yedek Parça RENAULT 21 Yedek Parça RENAULT 9 Yedek Parça SAFRANE Yedek Parça SCENİC Yedek Parça SYMBOL Yedek Parça TALİSMAN Yedek Parça TRAFİC Yedek Parça TWİNGO Yedek Parça Tofaş Modelleri : 131 Yedek Parça DOĞAN Yedek Parça KARTAL Yedek Parça ŞAHİN Yedek Parça SERÇE Yedek Parça  

Yedek Parça Sektöründe Yeni Oyuncu : Parçafoni !

Oto yedek parça sektörü büyürken Taşdemirler Oto Yedek Parça yeni bir girişime de imza atmış bulunmakta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir