Anasayfa / Seyahat / Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 – 8 Harika Öneri

Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 – 8 Harika Öneri

tatile gidilebilecek yerler 2018 için önerilerde bulunduk. İşte ailece, arkadaşlarla, sevgiliyle veya tek başına yaz tatili için gidilebilecek 8 harika yer:

Akdeniz Turu

Tatilcilerin vazgeçilmez tatil bölgesi Akdeniz. Yıllardır değişmeyen geleneği ile milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor.

1. Tatile Gidilebilecek Yerler : Antalya: 

[caption id="attachment_2555" align="alignnone" width="645"]tatile gidilebilecek yerler 2018 tatile gidilebilecek yerler 2018[/caption] Antalya gezilecek yerler. Antalya demek tatil demektir. Her bir ilçesi ayrı ayrı tatil cenneti olan bu şehir her yıl yerli ve yabancı binlerce kişiyi misafir etmektedir. Kemer’de; Fasalis, Olimpos, Likya Yolu, Kaş’da; dalış merkezler, Kral Mezarı, Antiphellos Antik Kenti, Side’de; Apollon Tapınağı, Anıtsal Çeşme, plajları gibi yerler özellikle en çok ziyaret edilenler arasında ilk sıralarda yer alır. Tarihi eserler, deniz, kum, güneş gibi özellikler bir araya gelince işte tatil tam anlamıyla tatil oluyor.

2.  Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Mersin

[caption id="attachment_2556" align="alignnone" width="900"]tatile gidilebilecek yerler 2018 mersin tatile gidilebilecek yerler 2018 mersin[/caption] Mersin gezilecek yerler. Tarihi güzellikleri pek bilinmeyen Mersin, aslında görülmesi gereken yerlerden birisidir. Geçmişte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı üzerinde uygarlıklardan kalan tarihi eserler bulunmaktadır. Yedi Uyurlar Mağarası, Cennet ve Cehennem Çökükleri, Anemurium Antik Kenti, St Paul Klisesi ve Kuyusu, Refah Şehitleri Anıtı özellikle görülmesi gereken, insanları kendisine hayran bırakan yerlerdir.

Karadeniz Turu

Karadeniz manzaralarıyla, yemekleriyle ve gezilip görülecek yerleriyle tatile gitmek isteyen çoğu kişinin rüyalarını süslemektedir. Yaz tatili için cazip bir bölgemizdir.

3. Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Trabzon

[caption id="attachment_2557" align="alignnone" width="829"]Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : trabzon Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Trabzon[/caption] Trabzon gezilecek yerler. Karadeniz’in vazgeçilmez güzelliklerinin bulunduğu Trabzon en çok tercih edilen yerlerdendir. Doğası, temiz havası ve yeşillikleri cezbetmektedir. Özellikle yaylaları, Çal Mağarası, Trabzon denilince akla ilk gelen Sümela Manastırı, Altındere Milli Parkı, Uzun Göl, Trabzon Kalesi ve daha birçok gezilip görülecek yer vardır.

4. Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Rize

[caption id="attachment_2558" align="alignnone" width="874"]Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 - rize Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : rize[/caption] Türkler için olmazsa olmaz çayın anavatanı, çay sevenlerin ilgi odağı Rize. Yeşillik ve manzarada öncülerdendir. Karadeniz’e gelen tatilcilerin mutlaka uğradığı bir şehirdir. Rize gezilecek yerler : Müzesi, kalesi, Isırlık Tabiat Parkı, Kaçkar Dağı Milli Parkı, yaylaları ve köprüleri gibi daha birçok güzelliğe sahiptir. Gidenlerin tekrar tekrar gitmek istediği önerilen yerler arasındadır.

5. Tatilde Gidilmesi Gereken Yerler 2018 : Artvin

[caption id="attachment_2559" align="alignnone" width="750"]Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Artvin Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 : Artvin[/caption] Karadeniz’de ki bir diğer doğa harikası yer ise Artvin’dir. Dağlık alanlardan oluşmaktadır ve es geçilmemesi gereken şehirlerimizdendir. Artvin denilince akla ilk gelen Karagöl en çok uğrak noktalardan birisidir. Yaylaları da aynı şekilde birer doğa harikasıdır. Artvin görülmesi gereken yerler : Mençuna Şelalesi, Cehennem Deresi Kanyonu, Artvin Kalesi, Barhal Manastırı ve daha birçok gezilip görülmeye değer yerler içerisinde bulunmaktadır.

Güneydoğu Turu

Deniz, kum, güneş dışında daha tarihi yerler görmek isteyenlerin ve değişik tatlar denemek isteyenlerin, tatil için akın akın gittiği yer Güneydoğu Bölgesi.

6. Tatile Gidilecek Yerler 2018 : Şanlıurfa

[caption id="attachment_2560" align="alignnone" width="681"]Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 - şanlıurfa Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 – şanlıurfa[/caption] Gün geçtikçe gelişen ve gidip görülmesi gereken bir ilimizdir. Peygamberler şehri olarak da bilinir. Özellikle Balıklıgöl Hz. İbrahim’in ateşe verildiğinde düştüğü yer olarak bilinen bir efsaneye sahiptir. Şanlıurfada görülmesi gereken yerler. Her yıl binlerce insan Balıklıgöl’e gelmektedir. Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Şanlıurfa ve Harran Kalesi, höyük olan Nevali Çori, türbeleri, müzeleri ve daha birçok yeri içerisinde barındırmaktadır.

7. Tatilde Görülmesi Gereken Yerler 2018 : Gaziantep

[caption id="attachment_2561" align="alignnone" width="800"]6. Tatilde Görülmesi Gereken Yerler 2018 : Gaziantep 6. Tatilde Görülmesi Gereken Yerler 2018 : Gaziantep[/caption] Fıstığı ve baklavalarıyla ünlü şehrimiz. Çok eskilere dayanan tarihi ve tarihsel yerleriyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir etmektedir. Gaziantep gezilmesi gereken yerler. Tarihi evleri, Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, 8 Şubat 1921 tarihinde aldığı ‘’Gazi’’ unvanı, topraklarına sahip çıkması, milliyetçi oluşları bu şehre inanılmaz bir hava katıyor. Bu yüzdendir ki Gaziantep Savaş Müzesi ile Atatürk Anı Müzesi görülmeden geçilmemelidir. Gaziantep Kalesi, bedestenler ve daha birçok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

8. Tatilde Gidilmesi Gereken Yerler 2018 : Adıyaman

[caption id="attachment_2562" align="alignnone" width="865"]8. Tatilde Gidilmesi Gereken Yerler 2018 : Adıyaman 8. Tatilde Gidilmesi Gereken Yerler 2018 : Adıyaman[/caption] En eski yerleşim yerlerinden birisi olarak da bilinmektedir. Tarihi yapılarıyla dikkat çekmekte ve binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Adıyaman denilince akla gelen Nemrut Dağı mükemmel bir tarihi yerdir. Birçok efsanesi bulunmaktadır. Adıyaman gezilecek gereken yerler. Karakuş Tümülüsü, Adıyaman Kalesi, Perre Antik Kenti, Tuz Hanı ve daha birçok yeri gezilip görülebilir. Tatile Gidilebilecek Yerler 2018 – 8 Harika Öneri yazımızın burada sonuna geldiniz. Herkese iyi tatiller dileriz. Diğer yazılarımızı kaçırmayın :
Son Yazılar
]]>

Hakkında Otomobilo