Anasayfa / Otomobil Arızaları / Fiat Palio Rolanti Sorunu ( ÇÖZÜLDÜ )

Fiat Palio Rolanti Sorunu ( ÇÖZÜLDÜ )

Fiat Palio Rolanti Sorunu Sebepleri Öncelikle gelen şikayetler hep benzer paydalarda toplanıyordu. Palio rolanti yükselmesi , fiat palio rolanti sorunu , palio rölantide stop ediyor , palio ışıkta durduğumda stop ediyor vb. Bu sorunları öncesinde internetten araştırdığımızda açıkçası her kafadan bir ses çıktığını, birçok insanın tamamıyla çözemediğini, çözenlerin ise 4-5 işlem yaptırdığını gördük. Ve bu 4-5 işlemin hangisinin faydalı olduğu ise muamma olduğundan dolayı biz sanayide ustaları araştıralım dedik. Sanayi ustalarının ilk etaptaki yorumları :

  • Rolanti ayarlayıcısı bozuk
  • Rolanti ayarlayıcısı kurum bağlamış
  • Gaz kelebeği değiştirilmeli
  • Gaz kelebeği temizletilmeli
  • Rolanti Motoru Soketi Bozulmuş
  • Rolanti Motoru kabloları kopuk/arızalı/bozuk

Fiat Palio Rolanti Sorunu Çözümü

Ustaların farklı farklı çözümler getirmesi ve sorun kaynağı belirtmesi ile öncesinde bir hesap kitap yaptık. Gaz kelebeği değiştirme veya temizleme işi hem zahmetli hem masraflı. Palio rolanti sorunu kesinlikle gaz kelebeğinde değil ise zaten boşa giden zaman olacak. Rolanti ayarlayıcısı ile işe başlayalım dedik. Rolanti problemi çeken bir 1.6 16V palio sahibi ile görüştük ve rolanti motorunu söktük. Rolanti motorununun soketlerinde sorun yok, kablolarında sorun yok ama gerçekten kurum bağladığını gördük. Kurum bağlama ile ilgili yorum yapan ustaya kralsın dedik. Sonrasında bu kurumu temizlettirdik ve araç sahibine 1 hafta zaman verdik. Ertesi hafta tekrar görüştüğümüz zaman aracın eskisi kadar değil ama ara ara yine rolanti sorunu çıkardığı bilgisini aldık. O zaman rolanti ayarlayıcıyı değiştirelim dedik. Rolanti ayarlayıcı orijinali 300 lira, yan sanayisi 35 lira. Yan sanayi rolanti ayarlayıcı taktıktan 3 gün sonra tekrar ürün bozuldu. Yan sanayi rolanti motoru randuman vermeyince orijinali de pahalı olunca farklı bir çözüm üretme gereği çıktı ortaya. Sanayide palio’larla haşır neşir ustalarla görüşmeye devam ederken ustanın birisi, neden mekanik ayarlayıcı takmıyorsunuz, zaten eski model araç sıkıntı çıkmaz dedi. Mekanik Rolanti Ayarlayıcıyı buradan temin ettik. Usta’da 20 TL gibi sembolik bir rakama değiştirdi. Sonrasında araba sahibine teslim edildi ve bir müddet zaman geçmesi için beklemeye başladık.

Palio Rolanti Sorunu Çözümü Sonuç

Sonuç olarak aradan 1 ay geçtikten sonra 1.6 16V palio sahibi arkadaş ile tekrar görüştük. 1 aydır çatır çatır aracın çalıştığını 1 kez olsun stop etme gibi bir problem yaşamadığını söyledi. Palio rolanti dalgalanması  ve palio rolanti sorunu böylece çözülmüş oldu. Sonrasında konu ile ilgili palio 1.4 el rolanti sorunu , palio 1.2 rölanti motoru sorunu , palio 1.4 el rolanti sorunu soruları gelmeye devam edince 1.2 ve 1.4 araçların da mekanik rolantiye geçince sorunlarının çözüldüğünü gördük.   [su_note note_color=”#e2e2e2″]palio rolanti valfi palio rolanti motoru palio rolanti ayarı palio rolanti sensörü palio rolantide titreme palio rolanti yüksek palio rolanti dalgalanması palio rolanti düzenleyici palio 1.4 el rolanti motoru fiyatı palio 1.4 el rolanti ayarı nasıl yapılır palio 1.4 el rolanti ayarı palio rölanti motoru fiyatı fiat palio rölanti ayarı nasıl yapılır palio 1.4 rolanti motoru fiyatı palio 1.6 rölanti motoru fiyatı fiat palio rolanti ayarı fiat palio rolanti valfi fiat palio rolanti motoru arızası palio rolanti ayarı palio rölanti ayar valfi palio rolanti ayarlama palio rolanti sensörü palio rölanti motoru arızası nasıl anlaşılır fiat palio rolanti ayarı palio 1.4 el rolanti ayarı fiat palio rolanti motoru arızası palio rölanti ayarı nasıl yapılır palio rolanti motoru nerede palio rölanti motoru arızası nasıl anlaşılır palio rolanti motoru palio rolanti motoru nerede palio rolanti motoru temizleme palio rölanti motoru arızası nasıl anlaşılır palio rölanti motoru fiyatı palio rolanti motor soketi palio 1.4 rolanti motoru fiyatı palio 1.6 rolanti motoru palio 1.6 rölanti motoru fiyatı palio 1.2 rölanti motoru fiyatı palio rolanti problemi palio rolanti valfi palio 1.2 rolanti valfi fiat palio rolanti valfi palio 1.6 rolanti valfi palio 1.6 16 valf rolanti motoru palio rolanti sorunu palio rolanti sensörü palio rolanti sensörü arızası nasıl anlaşılır palio 1.2 rolanti sorunu palio 1.4 rolanti sorunu palio 1.6 rolanti sorunu fiat palio rolanti sensörü fiyatı palio rolanti motor soketi palio 1.6 hl rolanti sorunu palio 1.6 hl rolanti motoru palio weekend 1.6 hl rolanti motoru palio rolanti motoru temizleme palio weekend rolanti motoru palio rolanti yükselmesi palio rölanti ayarı nasıl yapılır[/su_note]]]>

Hakkında Otomobilo

Bunlara da bakınız :

Clio Hava Filtresi Nasıl Değiştirilir

One comment

  1. 2006 model fiat palio 1.2 16V aracım için mekanik rölanti ayarlayıcısı uygun mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir