Anasayfa / Otomobil Haberleri / Dünya’nın En Sağlam ve Güvenli Araba Markaları 2019
Dünya'nın En Sağlam ve Güvenli Araba Markaları 2019 1

Dünya’nın En Sağlam ve Güvenli Araba Markaları 2019

Araç tercihinde etkili olan faktörler arasında yer alan güvenilirlik konusu son derece önemlidir. Can güvenliğini doğrudan etkileyen araç sağlamlığıyla ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Son olarak JD Power firması tarafından yapılan araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarmıştır. En güvenli araba hangisi sorusunu baz alan araştırmada, özellikle ilk 90 gün içinde yaşanan sorunlar incelenmiş ve buna göre mekanik aksamın kalitesi, gövde sağlamlığı, iç özellikler, aksesuarlar gibi bölümler analiz edilmiş. Bu sayede en güvenli arabalar listesi oluşturan firma, araç sağlamlığı konusuna önem veren kullanıcılar için mükemmel bir analiz gerçekleştirmiş.

Dünyanın En Sağlam Arabası Hangisi?

Otomobillerin güvenliğini test eden şirketlerin verilerine göre Volvo XC90 modeli, 15 yılı aşkındır hiçbir ölümlü kazaya karışmamıştır. Modelin yazılımsal iyileştirmeleri ve güvenlik önlemleri, neden dünyanın en sağlam arabası unvanına sahip olduğunu çok iyi gösteriyor. Üzerindeki sayısız sensör, sürücü aracı kullanırken her yeri kontrol etmeye çalışıyor ve otomatik fren, otomatik sürüş gibi özellikler sayesinde kullanıcı fazla yorulmadan keyifli bir yolculuk yapıyor. Çeşitli güvenlik önemleri ile donatılan otomobilde, tehlike anına karşı onlarca da hava yastığı bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir : https://otomobilo.com/noter-arac-satis-ucreti/

Araç Sağlamlığı Araştırma Sonuçlarına Göre En Güvenli Arabalar Hangileri?

Volvo’nun XC90 modelinden sonra en güvenli arabalar listesinde NISSAN tarafından üretilen Frontier modeli karşımıza çıkmaktadır. Bu arazi aracı güvenilir yapısıyla dikkat çekmektedir. Arazi hakimiyeti ile görenleri hayrete düşüren bir diğer model ise SUV tarzında üretilen Toyota Highlander. Teknolojinin gelişmesiyle otomotiv sektörü gücüne güç kattı ve şiddetli kazalara karşın araçların daha az fiziksel hasar alması sağlandı. Bu konuda son zamanların en iyileri arasında Chevrolet Tahoe, Lincoln Navigator, Porsche Macan ve Toyota Avensis modelleri yer almaktadır.

En güvenli araba hangisi diye merak edenlere, yapılan testlerde yolcu emniyeti konusunda yüzde 82 ve çarpışma emniyeti konusunda yüzde 92 puan almayı başaran Jaguar XE modeli de, hiç kuşkusuz en sağlam araçlardan birisi diyebiliriz. Jaguar XE, muazzam iç kokpit tasarımıyla ve iddialı görünümüyle markanın şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş araçtır. Bunların yanı sıra modelin dış kasasında sağlamlığa oldukça önem verilmiş.

Dünyanın en sağlam arabası olarak lanse edilen bir diğer model ise Infiniti Q30’dur. Araç, sürücüye ve yolculara kapsamlı koruma sağlayan güvenlik önlemleriyle donatılmış. Önden çarpmayı engelleme ve araç içi özel koruma sistemi bunlardan sadece bir kaçı. Kullanıcısına tam kapsamlı bir güvenlik sunan Infiniti Q30 testlerdeki başarısıyla, en güvenli arabalar listesinde olmayı gerçekten hak ediyor.

Tercihte İlk Sıralarda Sağlamlık Yer Alıyor!

Kullanıcıların araç tercihinde ekonomik olmasının yanı sıra güvenlik faktörünün etkili olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle yeni araç almak isteyenler için en güvenli arabalar listesi son derece önemlidir. Çarpışma testlerinde alınan sonuçlar, uzun süre düzenli çalışması gibi etkenler göz önüne alınarak dünyanın en sağlam arabası listesi belirlenmektedir. Otomobil satın alırken bu modellere göz atarak kararınızı verebilirsiniz.

Yazı içi anahtar kelimeler :

en sağlam arabalar 2019 | en sağlam araba markaları 2019 | Dünyanın en sağlam arabası 2019 | En sağlam araba 2019 | En sağlam araba markaları 2019 | En güvenli suv en sağlam araba motoru euro ncap

Hakkında Otomobilo

Bunlara da bakınız :

Adana Rent A Car | Adana Hedef Oto Kiralama 12

Adana Rent A Car | Adana Hedef Oto Kiralama

Adana Rent A Car | Adana Hedef Oto Kiralama Günümüzde arabası olmayıp ulaşım sağlamak isteyen ...