Anasayfa / Otomobil Arızaları / Benzinden Gaza Geçerken Tekleme

Benzinden Gaza Geçerken Tekleme

Lpgde tekleme ve benzinden gaza geçerken tekleme sorunu da bunlardan biri. Aracım benzinden Lpg’ye geçerken tekleme sorunu çıkarıyor diyorsanız Otomobilo sizler için bu sorunun çözümünü hazırladı. Benzinden gaza geçerken titreme problemi nedenleri ve çözümleri yazımızın devamında. Siz de bu çözümler haricinde ekstra bir çözüm bulduysanız diğer araç sahiplerinin faydalanması için yorum bölümündn yazarak aynı sorunu yaşayan insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Benzinden Gaza Geçerken Tekleme Sebepleri ve Çözümleri

Benzinden gaza geçerken tekleme probleminin birkaç farklı nedeni olabilir. Bu sorun LPG kaynaklı da olabilir LPG harici de kaynaklanabilir. Teklemenin genelde soğuk havalarda ortaya çıktığı görülmüştür. Aracınız benzinden gaza geçerken sarsılıyorsa aşağıda nedenlerini bulabilirsiniz.Benzinden Gaza Geçerken Tekleme 1
 1.  Lpg Enjektörlerinin Debi Ayarlarında Problem Olması Ayarların Bozulmuş olmasıBenzinden gaza geçerken tekleme sorununun en büyük nedenlerinden biri debi ayarlarının bozuk olmasıdır. Markası yerli olsun yabancı olsun tüm valtek ve rail tipi enjektörlerin debi ayarlarının her 20bin kilometrede bir yapılması gerekmektedir.Eğer bu ayarlar yapılmazsa , araç lpgden benzine geçerken hem tekler hem de lpgde tekleme yanı sıra stop etme sorunları da yaşayabilir. Ayrıca debi ayarlarının bozuk olması tekleme ve stop etmenin yanı sıra yakıt tüketimini de artırır.
 2. Geçiş Isısı Ayarlarının Düşük Olması Nedeni ile TeklemeEğer benzinden gaza geçiş ısısı düşük sıcaklık olarak ayarlanmışsa yani 25-30 derece arası ayarlıysa yazın zaten sıcak havaların da yardımı ile herhangi bir problem olmaz. Ancak kışın bu ısıyı araç hemen yakalayamadığından dolayı regülatörlerdeki gaz buharlaşmadan enjektörlere ulaşması nedeniyle hem tekleme yaşatır hem de rölanti düşüklüğü yaşatır. Bu nedenle havalar soğumaya başlarken geçiş ısısının ayarlatılması gerekmektedir.
 3. Enjektörlerin Değişimlerinin Sonrasında Meydana Gelen Tekleme SorunlarıBazı durumlarda sökülen enjektörlerde nozul çapları eski nozul çapları ile uyum sağlamamakta ve bu durum da özellikle sabahları benzinden gaza ilk geçişte tekleme problemi yaratmaktadır.
 4. Gaz Ayarı Yaparken Programda Hata YapılmasıEğer aracınız gaz ayarı yapmak için bilgisayara bağlandığında gaz ve benzin tetikleme süreleri arasında %15 veya daha fazla bir fark var ise tekleme yanısıra benzinden gaza geçerken stop etme problemi yaşanabilir.
 5. Regülatörden Kaynaklanan Benzinden Gaza Geçerken Titreme SorunlarıRegülatörlerinizin basınç ayarlarında eğer sorun varsa , araç gaza geçerken titreme problemi çıkaracaktır. Regulator Ayarı yaptırdığınızda sorun çözülecektir.
 6. Diğer SebeplerAracın buji ve buji kablolarına eskime , bozulma, yıpranma, aşınma varsa değiştirilmesi gerekmektedir. Ateşleme bobini de her 100bin kilometrede bir değiştirilmelidir. Buji ve buji kablolarındaki sorunlar benzinden gaza geçerken tekleme sorununa neden olabilir
Gelen Aramalar :
 • clio benzinden gaza geçerken tekliyor
 • Benzinden gaza geçerken tekleme
 • albea benzinden gaza geçerken tekliyor
 • palio benzinden gaza geçerken tekliyor
 • albea benzinden gaza geçerken tekliyor
 • megane benzinden gaza geçerken tekliyor
 • marea benzinden gaza geçerken tekliyor
 • Benzinden Gaza Geçişte Stop Etme
 • Araba benzinden gaza geçerken stop ediyor
]]>

Hakkında Otomobilo

Bunlara da bakınız :

Clio Hava Filtresi Nasıl Değiştirilir